The Chicago Code: Shawn Ryan Polisiyesi

9 şubatta prömiyeri yapılan ve yaratıcısının Shawn Ryan olduğu Fox’ta yayınlanan amerikan polisiye dizisi. Daha önce The Unit, The Shield, Lie To Me gibi dizilerde kendini kanıtlayan Shawn Ryan yine bir polisiye dizisiyle karşımıza çıkıyor. Başrolde The L Word’den; genç olmasa da güzelliğiyle ön plana çıkan Jennifer Beals rol alıyor. Yan rollerde ise Public Enemies, Brotherhood gibi filmlerde rol almış olan Jason Clarke ve Matt Laurien yer alıyor.

Dizi ilk bölümünden itibaren oldukça hareketli. Polislerimiz bir yandan Chicago’nun çeşitli çeteleriyle mücadele ediyor, bir yandan da en başlarındaki adamın para için kötü işlere bulaşmış olmasından şüphe ediyor.

Jennifer Beals’ın canlandırdığı Teresa Colvin karakteri, 8 yıl içinde başkomiserliğe kadar yükselmiş en genç insan. Aynı zamanda o mevkiye gelebilmiş tek bayan. Başlarda Jason Clarke’ın canlandırdığı dedektif Jarek Wysocki’nin ortağıyken on yıl içinde başkomiser olacağını söylemiş fakat bu sadece sekiz yılını almış. Jarek Wysocki ise hala dedektif fakat alanının en iyilerinden. Hiç bir ortakla anlaşamayan, yanına atanan ortaklarına en fazla iki gün katlanabilen bir dedektif. Fakat son ortağı Calev Evers’ten (Matt Lauria) vazgeçemiyor çünkü çok zeki ve çalışkan biri olduğuna inanıyor.

Polisiye sevenlerin izlerken çeşitl atraksiyon ve entrikalarla güzel vakit geçirebileceği, belirli bir konusu olan, her bölümü farklı olay olmadığı için 45 dakikalık film tadı vermeyen bir dizi The Chicago Code. Fakat tekrar söylemeliyim ki polisiye sevmeyenlerin bunda farklı bir şey bulabileceklerine inanmıyorum. Şahsen iki bölümünü izlediğim diziye devam etmeyi düşünmüyorum.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın