The Crow’da Neler Oluyor?

The Crow’da Neler Oluyor?

Daha önce sizlere efsanevi The Crow filminin yeniden çevrimi hakkında birçok yazı sunmuş, gelişmelerden haberdar etmeye çalışmıştık. Bu türde, seyirciyi heyecanlandıran projelerden sürekli yeni haberler almak güzel birşey aslında. Fakat, The Crow için aynısını söyleyemiyoruz şimdilik. Sürekli bir gelişme mevcut fakat atılan adımların boyutu gittikçe küçülüyor.

The Crow’u, ülkemizde hayli bilinen bir yapım olan, Blade filminden tanıdığımız Stephen Norrington yönetecek-ti. Hatta senaryoyu, Nick Cave ile beraber yazacaklarının haberi de yayınlanmıştı sitemizde. Başrol oyuncusu seçmekte zorluk yaşayan proje, Norrington’un da canına tak etmiş demek ki geçtiğimiz aylarda filmin yönetmenliğinden çekilmişti. Relativity Media, 2013’de vizyona girmesi planlanan film için, Javier Gutierrez’i yeni yönetmen olarak atadı. Yeni yönetmen ile birlikte yeni hikaye yazımına gidecek firma, senaryo için ise Jesse Wigutow ile anlaştı. Elbette burada herkesin olduğu kadar bizim de içimizi kemiren soru, Norrington ile Nick Cave’in yazdığı senaryoya ne olacak? Yeni yönetmen ve senaristin, bir önceki ekip kadar tecrübeli olmadığı aşikar. Elbette imkan verildiği takdirde neler yapabileceklerini görmeden peşin hüküm vermemek gerekiyor. Ama uzaktan bakıldığında, projede sanki bir küçülme söz konusu.

Başrol oyuncusunun henüz belli olmadığını söylemiştik. Bir aralar Mark Wahlberg ve Bradley Cooper isimleri kuvvetli şekilde kulislerde dolanmışsa da, oyuncuların çekim takvimlerine bakıldığında, bunun artık imkansız olduğunu anlıyoruz.

Alex Proyas ve Brandon Lee’nin günümüze mirası olan Eric Draven’ı oynaması için güçlü, yıldız bir oyuncu şart hale geldi. Bu durum aynı zamanda filmin gişe hasılatı açısından da çok önemli. Zira, teknik ekibi ve başrol oyuncusu tanınmayan bir The Crow için bu durum felaketin başlangıcı olur ve önümüzdeki yıllarda yeniden çevrilmeye mahkum kalır.

Film çıktığından beri, internet üzerinde hafızalara kazınan, sıradışı Eric Draven karakteri için filmin hayranları tarafından kesilen biçilen binlerce video ve görsel materyal mevcut. Filmin de bugüne kadar popülariterliğini korumasını sağlayan en önemli faktörlerden biri de bu aslında. Bu detaya mütevellid, şahsımın bir zamanlar rastladığı, favorim olan fan-cut video’yu sizlere sunuyorum.

W.A.S.P – Sleeping In The Fire


Leave a Reply