The Dark Knight Rises Rekor Kıracak mı?

The Dark Knight Rises Rekor Kıracak mı?

Hollywood The Avengers’ın hiç beklenilmedik şekilde tarihin en yüksek hasılat getiren üçüncü filmi olmasına sevinirken, gözler Christopher Nolan’ın Batman serisinin son filmi The Dark Knight Rises’a çevrildi.

ABD’de 20 temmuzda, ülkemizde de 27 temmuzda gösterime girecek filmin hakkında yapılan kamuoyu araştırmaları ve ön rezervasyonların sonucunda filmin serinin bir önceki filmi The Dark Knight’ın 158 milyon dolarlık açılış gişesini geçeceği öngörülüyor. Filmin bir aksilik yaşanmazsa ilk haftasonunda 200 milyon dolar hasılat yapması bekleniyor. The Dark Knight’ın sıralamanın ilk sırasında yer alan Avatar’ı geçmesi olanaksız gibi görünse de ikinci veya üçüncü sıraya yerleşebileceği görülüyor.

Bu arada bilindiği gibi Batman Begins filmi ile başlayan serinin gösterime girecek son filmi The Dark Knight Rises, Christopher Nolan’ın çektiği son Batman filmi… Yönetmenin eşi ve yapımcı ortağı olan Emma Thomas, Nolan’ın heyecanını öldüreceği korkusu ve artık serinin sıradanlaşmaya başlamasını düşündüklerinden serinin dördüncü filminin kesinlikle olmayacağını bir kez daha onayladı. Thomas ayrıca 10 yıldır bu seri ile uğraştıklarını, artık farklı işlere yoğunlaşmaları gerektiğini de dile getirmiş.


Leave a Reply