The Keys to the Street Başrollerini Buldu

Christopher Nolan birkaç sene önce Ruth Rendell’ın kaleme aldığı The Keys to the Street’in haklarını satın almış ve kitabı beyazperdeye uyarlayacağını açıklamıştı. Bu ilk açıklamadan sonra projeyle ilgili başka...

Christopher Nolan birkaç sene önce Ruth Rendell’ın kaleme aldığı The Keys to the Street’in haklarını satın almış ve kitabı beyazperdeye uyarlayacağını açıklamıştı. Bu ilk açıklamadan sonra projeyle ilgili başka bir açıklama yapılmamıştı.

Bugün projeden beklediğimiz haberler geldi. Nolan filmin senaryosunu Michael Stokes ile birlikte nihayete erdirdi. Film bugün hem başrol oyuncularına, hem de yönetmenine kavuştu.

Filmi Restart filmiyle sinemaya adım atan, 2009’da Normal’ı gösterime giren Çek yönetmen Julius Sevcik yönetecek. Başrolleri ise İngiliz aktris Gemma Arterton ile İngiliz aktör Max Irons paylaşacak.

the keys to the street gemma arterton christopher nolan

Çekimlere 2014’ün ilk çeyreğinde başlanacak. Kitap ülkemizde Park Cinayetleri adıyla piyasaya sürülmüştü (daha fazla bilgi için bakınız).

The Keys to the Street, Nolan’ın senaryosunu yazdığı ama yönetmediği ilk film olacak (Nolan yönetmediği Man of Steel’in sadece hikayesini yazmıştı).

kategori:
haber

ilgili