The Last Airbender: Son Hayal Kırıklığı mı?

Görünen o ki, 6. His filminin – gereksiz yere – erken ünlenen yönetmeni M. Night Shyamalan yine yapacağını yaptı ve bir başka büyük projeyi daha berbat etti. Sözünü ettiğimiz proje Nickelodeon’da beklenenin üzerinde ilgi çeken çizgidizi Avatar’ın beyazperde uyarlaması olan Son Hava Bükücü (The Last Airbender).

Filmin ABD’de vizyona girmesi ile ağır eleştirilmesi bir oldu. Eleştiriler arasında neler yok ki; kimi filmi yaz döneminin en büyük fiyaskosu olarak değerlendirirken, kimi “Toy Story 3 ne kadar iyi ise bu film o kadar kötü” diyecek kadar acımasızlaşmış durumda. Eleştirilen konuların başında yetersiz diyaloglar geliyor. Söylenene göre filmin içindeki diyalogların derinliği Arnold Schwarzenegger’in birçok filmindeki replikleri arattıracak seviyede.

Oyunculuk için ise yapılan yakıştırmalar oldukça ilginç; çoğu eleştirmene göre oyuncular rol dahi yapmaya tenezzül etmiyor, sadece prompterdaki repliklerini okuyorlar. Görsel efektlerin yeterince iyi olmadığı, özellikle filmi son anda 3D’ye çevirme çabalarının oldukça başarısız olduğu teknik eleştiriler arasında.

Filmin şu anda IMDb puanının 4.4 (yazıyla dört nokta dört) olduğunu ve gişede de çakıldığını belirterek taziyelerimizi iletelim. Tüm eleştrimenlerin film sonrası, ortak temennisini vererek haberimizi sonlandıralım: “Umarız Son Hava Bükücü M. Night Shyamalan’ın son filmi olur.”


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın