The Thin Man’in Hazırlıkları Başladı


Geçtiğimiz ay Disney, The Lone Ranger’ı bütçe sorunları yüzünden iptal ettiğini açıklamıştı. Filmin bir diğer yapımcısı Jerry Bruckheimer projeden vazgeçmek niyetinde değil. Yönetmen Gore Verbinski ile bütçeyi azaltmak için çalışmalara başladığını açıklamıştı. İlk yaptığı şey de Depp dışındaki tüm oyuncuları kadrodan çıkarıp daha az para isteyecek oyuncularla anlaşmak oldu. Daha sonra gelen haberler Depp’in de projeden çıkarıldığı yönündeydi. Film esas yıldızını yitirdi ve çoğu kişiye göre proje artık istense de çekilemeyecek. Çünkü Depp dönemin en önemli (ve en fazla para kazandıran) oyunculardan bir tanesi, belki ilki. Dolayısıyla Disney’in Depp olmadan 200 milyon dolarlık bir projeye tekrar evet demesi mümkün görünmüyor. Ama projenin çekilip çekilmeyeceği gene de belli değil. Yapımcı Bruckheimer 275 milyon dolarlık bütçeyi 200’e indirmeyi başarmıştı.
The Lone Ranger’ın akıbetini merakla beklerken Depp’in başrolünde olduğu bir diğer projeden haber geldi. The Thin Man, Dashiell Hammett’in aynı adlı romanından David Koepp tarafından uyarlanacak. Koepp senaryonun yazımına başladığını açıkladı. Filmin yönetmenliğini en son Karayip Korsanları serisinin en kötüsü olan dördüncü filme imzasını atan (ve yanlış bir tercih olduğunu kanıtlayan) Rob Marshall (resim) üstlenecek. Depp ikinci kez bir dedektifi canlandıracak. Daha önce From Hell filminde Karındeşen Jack’in peşindeki bir dedektifi canlandırmıştı. Koepp, Depp’le daha önce gene bir roman uyarlamasında, Secret Window’da çalışmıştı.

1934’te ilk kez sinemaya uyarlanan The Thin Man’in bu tarihten sonra beş tane devam filmi ve bir tane tv dizisi çekildi. Romanda Nick Charles’ın zengin karısıyla birlikte eğlence olsun diye bir cinayet davasını çözmeye çalışması anlatılıyor. Depp’e eşlik edecek kadın oyuncunun seçimlerine yakın zamanda başlanacak. Film 2013 yılında vizyona girecek.


Leave a Reply