Todd Haynes, Orta Amerika ve Politika

Todd Haynes, Orta Amerika ve Politika

Todd Haynes son dönemde verdiği tüm röportajlarda senaryosunu John Raymond’la birlikte yazdığı yeni filminden bahsediyor. Haynes’in filmle ilgili verdiği küçük ipuçları ilgi çekici:

“Yeni filmim orta amerika insanının görüş ve değerlerini yansıtacak. Ve onların politik iklime olan etkilerini inceleyecek. ABD’nin en büyük güçlerinden biri olarak her hükümete şüpheyle yaklaşan topluluklar haline geldiler. Sağın yükselmesine neden oluyorlar.”

“İnsanların kendilerini kötü hissetmelerinin nedeni sadece ekonomik değil. Daha önce de ekonomik bunalımlar yaşandı ama umut vardı. ABD’nin sahiller dışındaki bölümünde ciddi bir hayal kırıklığı var. Bu toplulukların niye böyle hissettiğini bulmamız lazım.”

“Sadece bu filme odaklandım. Altı projeye birden odaklanıp, hepsini sırayla çekebilen yönetmenlerden değilim. Bir film çekiyorsam, sadece o yapımla ilgilenirim. Filmlerimi hep aynı kitleye çekmeye çalışan, filmlerimi seven bir kitle buldum mu, hep onlara film yapan bir yönetmen de olmamaya çalışıyorum. Hep yeni izleyici peşinde koşmayı seviyorum”


Leave a Reply