Tom Cruise, Doug Liman’la Çalışacak


Doug Liman bir süredir All You Need Is Kill filmi üzerinde çalışmakta. Film, Japon yazar Hiroshi Sakurazaka’nın romanından uyarlanacak. Filmin başrolü için Warner Bros sadece ismiyle bile belli bir gişeyi garantiye alan bir oyuncuyla anlaşmak niyetindeydi. Bu yüzden önce Brad Pitt ile görüşüldü. Pitt’in rolü reddetmesiyle bu kez Cruise’un kapısı çalındı. Bir aylık görüşmeler sonucundan Cruise filme dahil olmayı kabul etti. Dante Harper’ın yazdığı senaryoda başkarakter çok gençti. O yüzden ilk olarak Joseph Gordon Levitt ve Ryan Gosling’e teklif götürülmesi planlanıyordu ama stüdyo daha popüler bir aktör isteyip Cruise’la anlaştığından senaryonun tekrar elden geçirilmesi ve karakterin yaşlandırılması gerekti. Şu sıralar Jody Harold senaryoyu tekrar yazıyor.

Film, bilim-kurgu türünde olacak. Cruise Oblivion adlı bilim-kurgu filminin çekimlerinden sonra bu filmin çekimlerine başlayacak. Dolayısıyla filmin çekimleri en erken 2012’nin sonlarına doğru başlayabilecek. Söylenenlere göre film Source Code, Groundhog Day gibi filmlerinin izinden gidecek. Uzaylıların dünyamızı işgali sırasında dünyamızı korumaya/kurtarmaya çalışırken ölen bir askerin ölmeden önceki zamanını tekrar tekrar yaşayıp daha da güçlenmesini konu alıyor film. Pek bir orijinalliği olmayan film için Cruise gibi aktörlerle görüşülmesi de gayet normal gibi gözüküyor. Zira popüler olmayan bir oyuncuyla bu film gişede iki seksen yatacak izlenimini uyandırıyor. Hikayesi belirttiğimiz gibi fena halde Source Code ve Groundhog Day’e benziyor.

Bir süredir suskun olan ve çektiği projelerle sürekli hayal kırıklığı yaratan, hatta bazı çevrelerce “Artık Hollywood’un kralı değilsin Cruise!” şeklinde makaraya alınan Cruise’un dönüşü etkileyici olacak gibi görünüyor. Seneye Rock of Ages, 2013’te One Shot ve Horizons filmleriyle sinemaya dönüş yapacak ünlü oyuncu. Bu filmlerle tekrar hayal kırıklığı yaratır mı bilinmez ama uzaktan bu filmlerin kaliteli oldukları gözüküyor. Mission Impossible: Ghost Protocol ise 23 Aralık’ta vizyona girecek.