Tom Cruise Tekrar Dünyayı Kurtaracak: Yukikaze

Tom Cruise Tekrar Dünyayı Kurtaracak: Yukikaze

Tom Cruise son yıllarda “Amerika’yı/dünyayı kurtaran adam” rollerini sıkça kotarıyor. Geçtiğimiz cuma Oblivion ile karşımıza böyle bir rolde çıkan Cruise, bilimkurgu / aksiyon filmi kotarmaya devam edecek gibi görünüyor.

Japon yazar Chōhei Kambayashi’nin Yukikaze adlı bilimkurgu serisinin hakları Warner Bros. tarafından satın alındı ve filmin hazırlıklarına başlandı. Başrolü Cruise’un üstleneceği kesinleşmiş durumda. Filmin henüz ne senaristi, ne de yönetmeni belli. Peki ne anlatacak bize şimdilik isimsiz olan bu film?

Dünya uzaylıların tehlikesi altında. Uzaylılar dünyayı istila etmeye çalışırlarken insanlar da boş durmaz ve uzaylılarla mücadele etmeye başlarlar. Bu savaş devam ederken yeni nesil bir uçak üretilir. Geliştirilen uçaktaki bilgisayar hem düşünebiliyor, hem öğrenebiliyor. Bilgisayar, pilotun gelen tehlikeyi savuşturamayacağını anladığı anda kontrolü eline geçiriyor. Bu uçak için bir teğmen seçilir (kariyerinde ikinci kez teğmene hayat verecek olan Cruise’dan başkası değil tabi ki) ve film, teğmenle bilgisayar arasındaki ilişkiye odaklanır. Çekimlerin ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Cruise gelecek sene dünyayı All You Need Is Kill filminde kurtarmaya çalışacak. Gelecek sene çekeceği diğer filmleri Van Helsing, Mission Impossible 5, henüz kesinleşmemiş olsa da Jack Reacher 2 ve The Man From U.N.C.L.E.

Kaynak: http://cemakyurek.blogspot.com/2011/11/yukikaze.html


Leave a Reply