Trainspotting’in Zıpırları Şimdi Ne Yapıyor?

Trainspotting’in Zıpırları Şimdi Ne Yapıyor?

RENTON: Ewan McGregor
Danny Boyle ile Shallow Grave’in ardından Trainspotting’te de oynayınca artık dönüşü olmayan bir yola girdi. Kısa sürede adım attığı Hollywood’da genç Obi-Wan Kenobi olarak sinema tarihine geçti. Star Wars yıldızlarının büyük bir çoğunluğunun yaşadığı düşüşten sıyrıldı ve Beginners’la yeteneklerini bir kez daha kanıtladı.

SPUD: Ewen Bremner
Trainspotting’in en ilginç karakteriydi. Hala ilginç karakterlerle karşımıza çıkıyor. Son olarak Woody Allen’ın You Will Meet a Dark Tall Stranger’ında izledik. Özellikle BBC dizilerinin vazgeçilmez delisi.

SICKBOY: Johnny Lee Miller
Trainspotting’ten sonra geçtiği ABD’de dizi dünyasının vazgeçilmez isimlerinden biri oldu. “Aa! O Sickboy muymuuuş?” diyeceğiniz birçok yapımda yer aldı. Mesela avukatlık dizisi Eli Stone’da başrolü Johnny Lee Miller oynuyordu. Dexter’da 8 bölüme Jordan Chase olarak konuk oldu.

TOMMY: Kevin McKidd
Yukarıdaki resimde olmayan Trainspotting’in merhum kahramanı Tommy’nin şu sıralarda Grey’s Anatomy’nin doktor Owen Hunt’ı olması da insanı şaşırtan durumlardan.

BEGBIE: Robert Carlyle
Trainspotting’in hemen ardından Ken Loach’un “Carla’s Song”unda yer alarak kariyerinin başarılı filmlerle devam edeceğini göstermişti. Birçok iyi filmden sonra Stargate Universe’in doktor Nicholas Rush’ı olarak karşımıza çıktı. Şu sıralarda Once Upon A Time’da Rumpelstiltskin ve Mr.Gold’u canlandırıyor.

DIANE: Kelly MacDonald
İnsanın hayatında oynadığı ilk film Trainspotting olunca kariyeri de pek normal gitmiyor haliyle. Filmde liseli çıtır Diane’i oynayan Kelly McDonald’ı Gosford Park, Finding Neverland, A Cock and Bull Story, Choke ve Harry Potter gibi sayısız önemli filmde izledik. Şimdilerde Boardwalk Empire’da Nucky Johnson’ın iplerini elinde tutan Margaret Schröder’ı oynuyor.


Leave a Reply