Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Eskişehir Film Festivali’nden sonra Eskişehir bu kez, bu sene ilk kez düzenlenen Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivaline ev sahipliği yapıyor.

11 – 15 Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde dördü uluslararası olmak üzere toplam 14 dalda ödül verilecek bir yarışma da yer bulacak. 25 Nisana kadar olan başvuruların değerlendirileceği yarışmanın jürisinde Oyuncu Şenay Gürler, Cansel Elçin ve Korel Cezayirli, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi STV Bölümü Öğr. Görevlisi M. Erdem Gösterişli, Anadolu Üniversitesi GSF Çizgi Film Bölüm Başkanı Doçent Fethi Kaba, yönetmen Tolga Karaçelik bulunuyor.

Festival süresince fotoğraf sanatçısı Ümit Karalar’ın Sheddeath Şiddet ve Kadınlar konulu Fotoğraf Sergisi, Ankara Devinim Tiyatrosu’nun Roberto Zucco, Şiddetin Binbir Rengi adlı tiyatro oyunu, şapka tasarımcısı Derya Delice’nin Nedensiz Şiddet temalı şapka tasarım sergisi ve Cafe-Teatre tarzında birçok farklı performansı da katılımcaların seyretme olanağı bulacakları diğer etkinlikler.

Eskişehirli Bakınız okurları kaçırmasın!
——
Bakınız: Festival İnternet Sayfası
Bakınız: Festival Facebook Etkinlik Sayfası


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın