Ümit Ünal Piç’i Yazıyor

Şahsen sevemediğim bir kitaptır Hakan Günday’ın Piç romanı. Fakat sinemaya aktarılıyor olması yine de heyecan veriyor. Pek çok hayranı bulunan Piç şu anda Ümit Ünal tarafından senaryolaştırılıyormuş. Fakat filmin yönetmeni Ümit Ünal değil. Senaryoyu Ümit Ünal’dan isteyen isim Selim Demirdelen.

Kavşak’la ilk uzunmetrajına imza atan Selim Demirdelen’in yeni projesinin Piç olacağını da böylece öğrenmiş olduk. Merakla Piç projesinin gelişmelerini takip ediyor olacağız.

Piç (2003)

Piçlerin çocukları olmaz.

Piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.

Piçlere sır verilebilir. Ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır.

Piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.

Piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. Onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.

Piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. En yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. Bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur. Piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. Belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. Sızdıkları yerin adı huzurdur.

Piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır.

Piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.

Piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve “Neden?” diye sormaz. “Neden” sorusu piçliği yok eder.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın