Usame Bin Ladin’li Hollywood Projeleri


Amerika’nın başını çok ağrıtan Usame Bin Ladin öldürüldükten hemen sonra onunla ilgili projeler ardı ardına gelmeye başladılar. Daha ölümünün üzerinden 24 saat geçmemişti ki Amerika’nın propogandasını yapmaktan haz aldığını düşündüğüm Kathryn Bigelow, Ladin’le ilgili bir filmin çalışmalarına başladığını açıkladı. “The Hurt Locker” filminde beraber çalıştığı senarist Mark Boal’la “Kill Bin Ladin” adını verdiği projesinin senaryo çalışmalarına çoktan başlamıştı.

Ladin öldürüldükten sonra Hollywood’un tek bir projeyle yetinmeyeceği belliydi. Bugün gelen haberlere göre Relativity Media da Ladin’i anlatacak olan bir projenin çekimlerine başlamış. Filmin adı “Act of Valor”.

Fakat asıl merak uyandıran proje Warner Bros’tan geldi. “The Fighter” filmiyle iyice popülerleşen David O. Russell’ın yöneteceği ve Brad Pitt’in oynama ihtimalinin olduğu “The Mission” filmi, bu üç proje arasında en merak uyandıranı. Russell’ın “The Fighter”la elde ettiği başarılardan sonra adı epey bir projede anılmaya başlanmıştı. “Nailed” filminin (Jake Gyllenhaal ve Jessica Biel başrolde) çekimlerini bitiren yönetmen şu sıralar inanılmaz bir kadro oluşturmayı planladığı (Robert De Niro, Angelina Jolie, Elizabeth Banks, Rachel McAdams, Jennifer Lawrence, Blake Lively, Olivia Wilde, Mark Wahlberg, Kirsten Dunst ve Rooney Mara’nın adları geçiyor ama kesinleşen tek isim yönetmenin favori oyuncusu Wahlberg) “The Silver Linings Playbook” filminin hazırlıklarını yürütüyor.

Önce bu projeye mi, Bin Ladin’i anlatacak olan “The Mission”a mı öncelik vereceği belirsizliğini korumakta. Brad Pitt filmin yapımcılardan da olacağı gelen bilgiler arasında. Filmin vizyon tarihi şimdilik 2013 olarak gözüküyor. Set tarihiyse belirsiz.


Leave a Reply