Wachowskiler Film Çekmeye Devam Ediyorlar

Wachowskiler Film Çekmeye Devam Ediyorlar

Wachowski Kardeşler çektikleri Speed Racer’la hayal kırıklığı yaşattıktan sonra yönetmenliğe ara vermişlerdi. Speed Racer’dan beri film çekmeyen kardeşlerin dönüşleri “sinemaya uyarlanması çok zor olan bir kitap” olarak lanse edilen Cloud Atlas’ın sinema uyarlamasıyla olacak. Filmin çekimlerini bitiren kardeşler şu sıralar bu filmin post-prodüksiyon aşamalarıyla uğraşırlarken yeni filmlerine de hazırlanmaya başladılar bile. Kardeşlerin yeni filmleri Jupiter Ascending olacak ve V For Vendetta’dan sonra tekrar bir yapımlarında daha Natalie Portman’a yer vermeyi planlıyorlardı. Portman filmin başrolünü üstlenmeyi geçtiğimiz aylarda kabul etmişti ama imzalar atılmamıştı. Gelen haberlere göre Warner Bros.’un Portman yerine Mila Kunis’le anlaşmak üzere… Erkek başrol ise Chaning Tatum’la masaya oturuldu.

Kardeşlerin bu filmi de bilim-kurgu türünde olacak. Konusu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Filmin özgün bir yapım olacağı söyleniyorsa da film, Matrix gibi uyarlama olabilir. Filmin çekimlerine kardeşler bu sene başlayacaklar.

Kardeşlerin Jupiter Ascending’ten sonraki filmleri Cobalt Neural 9 adını taşıyacak ve film, Irak savaşıyla ilgili olacak, savaşla birlikte eşcinsel ilişkileri anlatacak. Bu filmden sonraysa Robin Hood’u merkeze koydukları Hood’u çekecekler. Robin Hood rolü için geçtiğimiz yıl Will Smith’in adının geçtiğini ama filmin çekimleri ertelendiğinden Hood’u kimin oynayacağının şimdilik belli olmadığını belirtelim. Sözün özü Wachowskiler uzun bir aradan sonra dolu dolu geliyorlar gibi görünüyor. Cloud Atlas Amerika’da ekim ayında vizyona girecek.