Walter Salles’ten “American Rust”

walter-salles10.jpg

1998’de Central do Brasil ile tüm sinemaseverlerin ilgisini çekti… 2004’te son 10 yılın en önemli filmlerinden birini “The Motorcycle Diaries”i sinemaya kazandırdı. Ardından Dark Water’ın yeniden çevrimi geldi. Çok kötü bir film değildi ama bir düşüş olarak algılandı. Son olarak Brezilya’ya dönerek, herkese izlemesini şiddetle tavsiye edebileceğimiz “Linha de Passe”yi çekti.

Hayatı bu kadar önemli filmlerle dolu olunca Walter Salles’in her hareketini takip etmemiz kaçınılmaz oluyor. Daha önce Jack Kerouac’ın “On the Road”unu sinemaya aktaracağı açıklanan ancak gerekli finansal desteği bulamayınca vazgeçen Salles, yeni filmi için çalışmalara başladı.

Salles, Motorcycle Diaries’te beraber çalıştıkları senarist Jose Rivera ile “American Rust” isimli filmi hayata geçirecek. Film, ABD’nin endüstriyel fakir bölgelerinden Pennysylvania’da bir çelik fabrikası kasabasında geçiyor. “Amerikan Rüyası” yalanını tüm yönleriyle işleyecek Salles, Nazım Hikmet’in deyimiyle “büyük insanlığın” hikayesini bir kez daha beyaz perdeye taşımış olacak.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın