WB ve DiCaprio’dan Viking Filmi: King Harald

Leonardo DiCaprio, Vikingler ile ilgili bir filmde rol almadan rahat etmeyecek belli ki. Zira aktörün adı, Mel Gibson’ın yöneteceği açıklanan, sonra Gibson’ın kötü şöhreti yüzünden iptal edilen büyük bütçeli...

Leonardo DiCaprio, Vikingler ile ilgili bir filmde rol almadan rahat etmeyecek belli ki. Zira aktörün adı, Mel Gibson’ın yöneteceği açıklanan, sonra Gibson’ın kötü şöhreti yüzünden iptal edilen büyük bütçeli Viking projesinden (adı “Beserker” idi) sonra bu kez başka bir Viking projesiyle anılıyor.

leonardo-dicaprio

DiCaprio şu sıralar Warner Bros. ile birlikte adı King Harald olan bir filmin hazırlıklarını yürütüyor. Yapılan açıklamaya göre DiCaprio, King Harald’ın hem başrolünü üstlenecek, hem de yapımcılığını. King Harald’ın senaryosu Vacancy adlı korku-gerilim filminin senaristi Mark L. Smith’e paslanmış. Filmi kimin yöneteceği henüz bilinmiyor.

Tabi çekim takvimi hakkında da bir açıklama yapılmadı. Film, Kral Harald Hardrada’nın İngiltere seferi sırasında başarısızlığa uğramasına, ölümüne ve Viking devrinin kapanmasına odaklanacak. DiCaprio’nun diğer projeleri ise şunlar: Biofilm olan Rasputin, Mean Business on North Ganson Street, Legacy of Secrecy ve Gorbachev.

kategori:
haber