Spike Jonze’dan Where The Wild Things Are…

where-the-wild-things-are-resim.jpg

1990’ların sonuna doğru Michel Gondry, Spike Jonze ve Mark Romanek, video klip dünyasında mahşerin üç atlısı konumundaydı. Özellikle Radiohead, Björk, Beastie Boys, R.E.M.’in müzik tarihine geçen kliplerini yönetip sinema dünyasının da ilgisini çektiler.

Michel Gondry, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Science of Sleep ve son olarak Be Kind Rewind’la başarılarına başarı kattı. Mark Romanek, sinemaya pek ilgi göstermedi ve One Hour Photo ile vasat bir sınav verdi.

Spike Jonze ise zor işlerin adamı olduğunu iki önemli filmle gösterdi: Adaptation ve Being John Malkovich. Çok zor iki senaryonun altından başarıyla kalkan Jonze, şu sıralar yönetmenlik hayatının belki de en zor dönemini yaşıyor. Maurice Sendak’ın tüm dünyada en çok satan çocuk romanları arasında yer alan Where The Wild Things Are’ını “sinema dünyasında yönetmenin işine en çok karışan stüdyo” olarak bilinen Warner Bros ile iki yıl önce çekmeye başlayan Jonze cehennemi yaşıyor. Geçtiğimiz kasım ayında gösterime girmesi beklenen yapım, WB’nin Jonze’dan neredeyse tüm sahneleri yeniden çekmesini istemesiyle 2009 ekimine kaldı. Jonze ve Warner Bros’un kavgaları, basının artık bir fotoroman gibi takip ettiği bir haberler silsilesi haline geldi.

[dailymotion x8sm84_where-the-wild-things-are-trailer_shortfilms]

Filmin yapımı tüm bu karmaşaya rağmen ilerliyor. Dün itibariyle ilk posteri de yayınlandı. Poster, Jonze’un sinema tarzını çok iyi yansıtmış.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın