Will Ferrell ve Adam McKay Yollarını Ayırıyorlar

Will Ferrell ve Adam McKay Yollarını Ayırıyorlar

1995 yılında skeç programı Saturday Night Live‘a dahil olan Will Ferrell – Adam McKay‘in işbirliği SNL‘den sonra da Amerika’nın epey sevdiği komedi filmleriyle devam etmişti. McKay, Ferrell’ı altı filmde (Anchorman, Anchorman 2, The Other Guys, Step Brothers, Talladega Nights) yönetti. İkili Gary Sanchez adlı bir yapım şirketi kurup pek çok yapımın da yapımcılığını üstlendiler. Gary Sanchez şirketinden çıkan bazı yapımları anmakta yarar var: Olivia Wilde‘ın yönettiği Booksmart filmi, HBO’nun beğenilen dizisi Succession, komedi dizisi Eastbound & Down ve daha nicesi.

1995’te başlayan Ferrell – McKay ortaklığı duyurulan projelerin tamamlanmasının ardından sona erecek. Ortaklığın sona ermesinin nedeniyse açıklanmadı. Ferrell – McKay ikilisi en son Holmes & Watson‘ı vizyona çıkartmış ama bu film hem gişede çok kötü batmış, hem de Razzie Ödülleri’ni toplamış, çok kötü eleştiriler almıştı. Bu başarısızlıktan sadece üç ay sonra ortaklığın sona erdiği haberi geldi. Peki şirkete ne olacak? Haberlere göre ortak projelerden sonra şirketin faaliyeti durdurulacak, yani kepenkler indirilecek. Duyurulan projelerden kaçının çekim aşamasına geçeceği ise bilinmiyor.

Gary Sanchez şirketinin projeleri arasında Ferrell’lı The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared, Kristin Wiig‘li Toni Erdmann, gene Ferrell’lı Eurovision, çekim aşamasına geçen, Jennifer Lopez‘li Hustlers da yer alıyor.


Leave a Reply