Winding Refn ile Carey Mulligan Yine Aynı Filmde


Bu sene Drive’la Cannes Film Festivali’nden en iyi yönetmen ödülüyle dönen Nicolas Winding Refn bu sayede adını daha fazla yapımcıya duyurmayı başarmıştı. Drive’ın ödüllendirilmesinden sonra bir kaç önemli projenin yönetmenliğini üstleneceğini açıkladı. İlki 2014 yılında vizyona girecek olan Logan’s Run. Filmin başrolü Ryan Gosling’e ait. Aynı adlı 1976 çıkışlı filmin yeniden çevrimi olacak. Refn’e göre eğer bu projede başarılı olursa stüdyo, onun Wonder Woman filmini çekmesine izin verecek. Refn’in, Wonder Woman’ın başrolü için Drive’da çalıştığı Christina Hendricks’i düşündüğünü belirtelim. Logan’s Run’dan önce yönetmen Only God Forgives adını verdiği projesinin çekimlerine başlamak istiyor. Bu projenin başrolü de Ryan Gosling’e ait. Filmin vizyon tarihi 2012’nin sonları olarak belirlendi.

Logan’s Run ve Only God Forgives’in çekimlerine, Ryan Gosling The Gangster Squad ve The Place Beyond the Pines filmlerinin çekimlerini bitirdiğinde başlanacak. Gosling şu sıralar iki filmin de çekimlerini sürdürüyor. Gelelim Refn’in bu seneki projesine. Refn I Walk with the Dead adını verdiği yeni projesinin çekimlerine Only God Forgives’ten önce başlayacak. Tıpkı Wonder Woman ve Only God Forgives gibi başrol yabancıya gitmedi. Refn Drive’da çalıştığı Carey Mulligan’a başrolü teklif etti. Mulligan da kabul etti. I Walk with the Dead hakkında pek bir şey bilinmiyor. Refn filmin senaryosunu 2009’da yazmıştı. Film cinselliği ele alacak.

Refn’in Drive’da ortaya koyduğu yönetmenlik, yapımcılarca epey beğenildi. Ama henüz yapımcıların gözü kapalı film projesi gönderecekleri bir yönetmen değil. Dolayısıyla önündeki bu bir kaç projede ortaya tıpkı Drive gibi kaliteli işler çıkartırsa bir Christopher Nolan gibi istediği projeyi stüdyolara çektirebilir. Yani bu projeler onun kendini kanıtlamasını sağlayacaklar. Drive Amerika’da 16 Eylül’de vizyona girecek. Bizdeki vizyon tarihiyse belirsizliğini koruyor.

Yorum Gönderin