Winslet ve Branagh Tekrar Aynı Projedeler

Branagh, Mary Ann Shaffer ve Annie Burrows'ın birlikte yazdıkları "The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society" romanını beyazperdeye taşıyacak....

Kenneth Branagh ile Kate Winslet yıllar önce 1996 yapımı Hamlet filminde ilk kez çalışmışlardı. Branagh, Winslet’ı ilk kez tiyatroda izlemiş ve ona hayran kalmıştı. Bu tiyatro oyunundan sonra hazırlıklarını sürdürdüğü Hamlet uyarlamasındaki Ophelia rolünü Winslet’a gözü kapalı teslim etmişti. Henüz ünlenmemiş olan Winslet da rolü kabul etmişti. On altı yıl aradan sonra Winslet kariyerinin zirvesinde olduğu şu zamanlarda Branagh’ın yeni uyarlamasındaki başrol teklifini kabul etti. Branagh, Mary Ann Shaffer ve Annie Burrows’ın birlikte yazdıkları “The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society” romanını beyazperdeye taşıyacak. Filmin çekimleri mart ayında başlayacak ve muhtemelen seneye vizyona girecek.

Kitap Epsilon Yayınevi tarafından “Edebiyat ve Patates Turtası Derneği” adıyla dilimize kazandırılmıştır.

Ocak 1946: Londra, İkinci Dünya Savaşı’nın etkilerinden kurtulmaya çalışmakta, yazar Juliet Ashton ise yeni kitabı için konu bulmaya çalışmaktadır. Bu kitabın, bir zamanlar Nazilerin istilası altında olan Guernsey Adası’nda yaşayan birinin mektubundan ilham alacağını tahmin etmesi mümkün değildir Üstelik adamla karşılaşmamıştır bile. Mektubun sahibi, Juliet’in adını Charles Lamb’in ikinci el kitabının içinde görmüş ve Juliet’in ona yazarın diğer kitaplarını nerede bulabileceğini söylemesi umuduyla yazmıştır.

Juliet, yeni mektup arkadaşıyla yazışırken, kendini onun ve arkadaşlarının dünyasının içinde bulur. Hepsi Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği’nin üyesidir. Bu, hiç beklenmedik bir anda, Almanlardan korunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. Üyelerin her birinin ilgi çekici bir hayat hikayesi vardır.

Juliet bu kez derneğin etkileyici, sevgi dolu üyeleriyle mektuplaşmaya başlar. Kimi çiftçi, kimi frenolog kimi edebiyat sever olan bu insanların mektupları Juliet’e bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak, dinlediği hikâyeler belki de hayatını tamamen değiştirecektir.

kategori:
haber