Woody Allen Yeni Filminin Kadrosunu Oluşturuyor


Bir süredir Amerika dışında filmler çeken Woody Allen, bu durumu son filminde de devam ettirecek gibi görünüyor. Yaptığı son açıklamalarla yeni filminin Roma’da geçeceğini öğrenmiş olduk. Senaryoyu bitirmek üzere olan Woody Allen, hız kaybetmeden kadroya da el atmaya başladı.

Neredeyse her filminde önemli oyuncuları bir araya getiren Allen, bu filmde de başarılı ve önemli oyuncularla çalışacak. Vicky Christina Barcelona filminde beraber çalıştığı Penelope Cruz ve Alice filminde beraber çalıştığı Alec Baldwin filmde yer alacak ilk isimlerdi. Bugün gelen haberlerde The Social Network filmiyle Oscara aday olan Jesse Eisenberg ve Inception’la ününe ün katan Ellen Page de kadroya dahil oldu.

Filmin çekimlerine bu yaz başlanacak ve film 2012de vizyona girecek. Woody Allen hızından hiçbir şey kaybetmese de eski filmleri kadar sağlam filmler üretememesi bu on yılda aldığı eleştirilerin başında geliyor. Geçen sene vizyona giren filmi You Will Meet A Tall Dark Stranger’la da kötü gidişatını devam ettirmişti.

Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Lea Sydoux, Carla Bruni’li “Midnight in Paris” filmiyse Amerika’da 20 mayısta vizyona girecek. Film, ayrıca Cannes Film Festivalinde gösterilecek filmlerden de bir tanesi.