Yeni Bond’un Yönetmeni Belli Olmak Üzere


Bond’tan sorumlu yapımcılar filmi kimin yöneteceğini açıklasalar da dedikodular bitse. Sam Mendes’in “Bir Bond filmi daha çekmek istemiyorum” açıklamasından sonra dedikodular aldı başını yürüdü. Filmi Christopher Nolan’ın yönetebileceği söylendi önce. Fakat Nolan’ın Bond filmini ancak 2014’ün sonlarına doğru kotarmaya başlayabilecek oluşu başka dedikodulara yol açtı. 24. Bond ile ilgili yapılan son haberde David Yates, Nicolas Winding Refn, Ang Lee, Shane Black ve hatta Tom Hooper’dan birisine yönetmenlik görevinin paslanacağı belirtilmişti. Bu yönetmenlerden oluşan kısa liste gerçek mi, dedikodu mu bilemiyoruz (Refn stüdyonun kendisiyle ilgilendiğini açıklamıştı).
Director Sam Mendes and Daniel Craig on the set of Metro-Goldwyn-Mayer Pictures/Columbia Pictures/EON Productions? action adventure SKYFALL.
Fakat heyecan yapmaya gerek yok. Bu kısa liste yabancı basında yerini aldıktan kısa bir süre sonra Sam Mendes’in yeni filmi yönetebileceği ile ilgili haber gündeme düştü. Mendes filmi yönetmeyi planlamıyordu. Skyfall gösterime girip sağlam bir gişe elde ettikten sonra Mendes yeni filmi yönetebileceğini açıklamıştı, sonra vazgeçmişti, şimdi tekrar yönetebileceği söyleniyor. Deadline’ın haberine göre biraz yoğun olan Mendes bu yoğunluğa rağmen fikrini değiştirmiş ve yapımcılara filmi yönetmek istediğini açıklamış. Bu yoğunluk yüzünden Bond filmi 2016’da gösterime girecek. Henüz yönetmenliğin Mendes’e teslim edilip edilmediği bilinmiyor.


Leave a Reply