Young Adult Soundtrack: 90’lara Saygı Duruşu

Charlize Theron’un 90’larda takılıp kalan, evlenip çoluk çocuğa karışmış eski erkek arkadaşını unutamayan bir kadını oynadığı “Young Adult” eleştirmenlerden iyi not alan filmlerden biri oldu. Filmin en güçlü yönlerinden biri de müzikleri olarak öne çıkıyor.

90’ların çok popüler olmayan ancak o günlerin ve hatta günümüzün müzik akımlarını derinden etkileyen gruplarını bir araya getiren albüm 15-20 yıl öncesini yad etmek isteyenlerin arşivlerinde yerini alabilir.

Filmde Replacements, the Lemonheads, Dinosaur Jr., Teenage Fanclub, Cracker, Veruca Salt gibi grupların klasikleşmiş şarkılarını bulabilirsiniz. Filmde özellikle dikkat edilmesi gereken şarkılar ise 90’ların kült statüsüne ulaşmış şarkılarının enstrümental yorumları…
Faith No More’un “Epic”, Pearl Jam’İn “Even Flow,”Beck”in “Where It’s At”, Foo Fighters’ın “Big Me” ve Soundgarden’ın “Black Hole Sun”ını Matteo Messina’nın yorumlarıyla dinlemeniz mümkün…

Senaryosu Diablo Cody tarafından yazılan “Young Adult”, Charlize Theron, Patton Oswalt, Patrick Wilson, Elizabeth Reaser ve Colette Wolf’u bir araya getiriyor.

1.When We Grow Up – Diana Ross
2.What’s Up – 4 Non Blondes
3.Achin’ To Be – The Replacements
4.It’s A Shame About Ray – Lemonheads
5.Seether – Veruca Salt
6.The Concept – Teenage Fanclub
7.Pledge Your Allegiance – Suicidal Tendencies
8.Feel The Pain – Dinosaur Jr.
9.Low – Cracker
10.Why Buddy? – Rolfe Kent
11.Epic – Mateo Messina
12.Even Flow – Mateo Messina
13.Where It’s At – Mateo Messina
14.Big Me – Mateo Messina
15.Black Hole Sun – Mateo Messina


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın