Zombinladen Geliyor: The Axis of the Evil Dead

Zombinladen Geliyor: The Axis of the Evil Dead

Usame Bin Ladin’in Amerikan askerlerince öldürülüp, Atlantik’in bilinmeyen bir noktasında okyanusa atıldığı haberi pek çok Amerikalı’nın daha rahat uyumasına sebep olmuştu. Bununla birlikte; bu haberin tamamen düzmece olması ihtimali de pek çok kişinin kafasını kurcaladı. Peki ya Bin Ladin yaşıyorsa dünyayı ileride ne gibi tehlikeler bekliyor olabilir?

Clement Deneux tarafında yazılıp yönetilen kısa film konu hakkında az çok fikir sahibi olmamızı sağlıyor: ZOMBINLADEN: The Axis of the Evil Dead

İsminden de tahmin edebileceğimiz üzere Bin Ladin zombi olarak geri dönüyor ve dünyayı terörize etmeye devam ediyor. Film “Panic! Reverse” isimli bir Fransız kısa film yarışması için yapılmış. Bu yarışma hevesli b-type film yapımcılarının oluşturduğu kısa filmler için jüri önüne çıkma imkanı sağlıyor. 2011 yılının en dikkat çekici eseri de (maalesef) sahte fragman şeklinde hazırlanmış bu film.

Fragman’ın gerçek bir film olması biraz hayal gibi, yapımcıların böyle bir işe girmesi (en azından konsept itibariyle) neredeyse imkansız. Yine de “Rodriguez veya Tarantino bir el verse ne güzel olur” diye de düşünmeden edemiyoruz.


Leave a Reply